Nationale Marineuniversität Odessa, Juristische Fakultät
 

Блок - семінар Україна-Німеччина 2013

(Харків, Львів, Одеса - Франкфурт-на-Майні)

I. Цілі та значимість спільних блок-семінарів

1. У центрі наукового семінару знаходяться актуальні правові проблеми судових систем обох країн, які відігравали також знаменну роль у „стратегічному рішенні на Європейську інтеграцію“ України, за словами президента Януковича на переговорах на вищому рівні між Україною і ЄС у лютому в Брюсселі (Frankfurter Allgemeine Zeitung, FAZ від 26.02.2013 р., стор. 5). У цьому контексті і повинні бути затребуваними області компетенції трьох університетів в обговоренні з юристами університету Ґете у Франкфурті:

- Університет м. Харків (Принципи й структури української правової системи),

- Університет м. Львів (Внутрішні справи),

- Національний морський університет м. Одеса (економічні й морські перспективи).

2. Шляхом методу критично-наукового обговорення йдеться про те, щоб

- здійснити правове порівняння актуально існуючих юридичних проблем

з урахування юридично-соціологічних основ.

Ми не виходимо з домінування одного юридичного простору в порівнянні з іншим, напроти із порівняння правових проблем обох країн повинно винести висновки щодо здатності приєднання й реформаторської здатності обох правових систем.

3. Семінар повинен вже в 2013 році привести до публікації результатів в Берлінському науковому видавництві, яка могла б сприяти політично-правовій дискусії в Україні й у Європейському Союзі українською, німецькою та англійською мовами. Одночасно багаторічний семінар (що розпочався у 2011 року в Одесі, був продовжений у 2012 році у Львові і в 2013 році в Одесі, Харкові і Франкфурті) - це предметний доказ партнерського, наукового обміну між Україною та Німеччиною як державою - членом ЄС.

II. Теми семінарів в Україні

Семінари у Львові (квітень 2012 року) і в Харкові та Одесі (травень 2013 року) служать також домовленості й підготовці спільного блок-семінару за участю 15-ти студентів і 3-х професорів з України та такої ж за чисельністю кількості німецьких студентів і професорів університету Ґете у Франкфурті-на-Майні (23-30 червня 2013 року).

В Одесі і Харкові німецькі студенти представлять принципи європейських правових систем у 3-х рефератах. Одночасно у 3-х рефератах української сторони в обох університетах будуть представлені структури української системи права (включаючи юрисдикцію конституційних судів).

В університеті м. Харкова було б бажано крім того в рамках підготовки до зустрічі у Франкфурті згадати та поглибити за допомогою рефератів постановки завдань щодо нормативних актів у сфері

- боротьби з корупцією,

- захисту даних і

- боротьби з дискримінацією.

Вже на ранній стадії буде задіяним університет Львів (внутрішні справи), який може надавати в розпорядження цього підготовчого семінару матеріали виступів з висновками тамтешнього блок-семінару 2012 року.

У Національному морському університеті м. Одеси могли б (поряд з структурними питаннями правової системи) по-науковому обговорені

- правові проблеми економічних реформ у зв'язку з морським правом і питаннями судноплавства на внутрішніх водних шляхах Дунаю.

III. Блок-семінар в університеті Ґете (Франкфурт)

23-30.6.2013 р.

Семінар у червні 2013 у Франкфурті служить конкретизації вже відпрацьованих в Україні тем. Ціль цього блоку - це здійснення істотних висновків порівняльно-правових аналізу

- Судових систем,

- сфер суспільних проблем

- і необхідності економічних реформ в окремих областях, зокрема, морського права.

Поряд з екскурсіями до федеральних і земельних судів передбачені 3 семінарських дні, під час яких будуть обговорені і затверджені у формі тез істотні висновки для публікації матеріалів конференції по 3 українських і по 3 німецьких реферати. Є рекомендація розподілити кураторство темами на 3 українських університети, причому всі студенти й професори можуть і повинні рівноправно позиціонуватися щодо всіх правових проблем:

1. Загальні й емпіричні відомості щодо судової системи:

Університет Харків (3 реферати) - університет Ґете (3 реферати)

- Європейські юридичні принципи і їх втілення в системи права (Принцип законності, принцип провини, принцип субсидіарності, Принципи „fair trial“ відповідно до Європейської конвенції про захист прав людини)

- Судова система включаючи юрисдикцію конституційних судів - (правові основи, інстанції, робочі умови)

- Аналіз функцій судової практики (кількісно та по якості) і необхідність реформ судової системи

2. Сфера суспільних проблем:

Університет Львів (3 реферати) - університет Ґете (3 реферати)

- Нормативні інструменти боротьби з корупцією (правові основи, адміністративні і персональні передумови, соціальні структури і корупція)

- Захист даних у суспільному устрої і правовому порядку

- Законодавство і анти-дискрімінаційна практика (гендер, вік, національність)

3. Економічні реформи (Морський сектор):

Університет м. Одеса (3 реферати) - університет Ґете (3 реферати) за участю професури Вандт (Міжнародний і промисловий правовий захист)

- Міжнародне морське право (нормативні процеси, економічні вимоги, необхідність реформ)

- Правовий простір судноплавства по Дунаю (нормативна база, безмитна торгівля, необхідність реформ)

- Висновки із візової практики щодо морських економічних процесів.

IV. Публікація семінарської документації

На фоні актуальності політичної значимості інтеграції (Угода про асоціацію) актуальна наукова публікація була б максимально бажаною. Вона могла б сприяти політично-правовій дискусії в Україні й у ЄС.

Таким чином семінарська документація не повинна перевищувати обсягу 18 семінарських паперів по 5 сторінок (у зрозумілій формі тез). В зв`язку з необхідністю урахування трьох значимих мов (української, німецької і англійської) обсяг у 270 сторінок рукописного тексту повинен становити приблизно 150 друкованих сторінок.

Підготовчі семінари в Україні і блок-семінар у Франкфурті дають привід для сподівань, що у спільному критичному обговоренні виникнуть науково обгрунтовані тези.


 
Jobs4jobs.com - Работа за границей. Apot.Ru -  Каталог ресурсов Семья.Info - Украинский семейный портал